zaloguj się   |    zarejestruj się   |   

To może być Twoja misja.
 

 

Rejestracja

Zespołu

Logowanie

Zespołu

 

Fabuła gry

Wraz ze swoją drużyną wcielacie się w postacie łączników. Waszym zadaniem jest dotarcie do jak największej ilości punktów, tak aby przekazać informację o zbliżającym się przejęciu garnizonu Warszawa. Poruszając się po terenie miasta musicie uważać na patrole wojska pruskiego, którzy mogą chcieć Was legitymować, co może Wam wydłużyć lub nawet uniemożliwić wykonania zadania.

 

 

Czym jest GRA MIEJSKA?

GRY MIEJSKIE to niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu. Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, która stanowi integralny element rozgrywki.

W grze miejskiej można na przykład przenosić się w czasie, stać się detektywem, a nawet agentem tajnych służb.

Zespół gramiejska.pl, który realizuje grę "Alarm! Drogi do niepodległości" ma na koncie przeprowadzenie ponad 100 różnorodnych gier, z których część można poznać na stronie www.gramiejska.pl.

 

Dlaczego "Alarm! Drogi do niepodległości"?

Jesteśmy przekonani, że gra miejska jest okazją do przybliżenia uczestnikom tematyki walk niepodległościowych, historii wojskowości. Znajomość wydarzeń z 1918 roku z pewnością zbliży nas do odpowiedzi kim jesteśmy jako naród.

 

Niebawem przekonacie się jak czuli się łącznicy, unikający pruskich patroli. Wcielicie się w postacie agentów mających za zadanie przenieść tajne depesze oraz rozszyfrować wiadomości przeznaczone dla konspiratorów!

Zarejestruj drużynę

 

 

 

Gra z perspektywy gracza, czyli opinie dotyczące innych gier organizowanych przez nasz zespół:

 • Fabuła Gry już tradycyjnie interesująca, całość perfekcyjnie przygotowana, gwarantująca świetną zabawę, możliwość poszerzenia wiedzy i przemierzenia Poznania śladami powstania wielkopolskiego. To ekscytujące i bardzo zajmujące.

 • Gra była bardzo ciekawa, zadania interesujące i na temat. Były w fajnej postaci, bo mi (może przez mój niski –wiek – mam 13 lat) podchodzenie do łączników i szukanie ich sprawiało frajdę. Podobało mi się, że dzięki tej grze poznałam różne miejsca, o których wiedziałam, ale nie koniecznie znałam ich historię.

 • Super! Gra bardzo nas wciągnęła – czuliśmy się, jakbyśmy naprawdę robili coś ważnego w sensie historycznym... Może głupio to zabrzmi, ale byliśmy naprawdę podekscytowani, gdy udawało nam się zdobyć kolejną część hasła, dotrzeć jako pierwszym do łącznika czy wykorzystać swoją wiedzę o Poznaniu obecnym i dawnym:-)

 • Już nie możemy się doczekać kolejnej gry! A dlaczego? Bo jest to na prawdę fantastyczny sposób na zabawę (mimo że z wieku dziecięcego już dawno wyrośliśmy), a do tego warto dowiedzieć się parę szczegółów o swoim mieście.

 • Już teraz dostrzegam, że pewne budynki i miejsca mijam jakoś inaczej i do dziś opowiadam znajomym, jak to pokonałem Napoleona w szachy w jednej z bram, a teraz będziemy opowiadać, gdzie można znaleźć prawdziwe granaty (w razie czego, oczywiście) :)

 • Zakończenie Gry Miejskiej, które miało miejsce na rynku to zdecydowanie NAJLEPSZA częśćCzasu patriotów ;P. Odtworzona scena zerwania flagi Cesarstwa Niemieckiego była majstersztykiem. Kiedy doszło do strzelaniny i wybuchu na balkonie, baliśmy się, że ratusz runie;P, byłoby szkoda...;D Pięknie odtworzone i zagrane;].

 • Na pewno, dopóki Gra Miejska będzie się odbywać, mam zamiar brać w niej udział. Poza tym nie ma to jak dreszcz rywalizacji i duch walki oraz przyjemność podczas rozwiązywania zagadek, naprawdę zabawa w najlepszym wydaniu ;D.

 • Świetna zabawa, bardzo dobry poziom zagadek i gry aktorskiej. Niewątpliwym plusem były fałszywe tropy podsuwane po niewłaściwym odnalezieniu łącznika na rynku. Ukrycie wiadomości w czekoladzie – miodzio.

 • Gratuluje dla organizatorów! Debiutowałem w grze miejskiej, ale z pewnością postaram się wystartować w kolejnej edycji! Dziękuję za bardzo miłe popołudnie, na prawdę świetną zabawę!

 • Ooo! Uważam grę za bardzo udaną pomimo tego, że pogoda była zmienna – ale to nie wina organizatorów:) Uważam, że wszystko było w miarę dobrze i ambitnie przygotowane, te stroje, skrzynie, fragmenty zdjęć. Wszystko to wymagało pewnego zaangażowania.

 • Gra wciągała mnie w miarę trwania, choć czasem można było nieźle pójść w pole – ale to na tym polega! Dobre było też to, że np. fragment ze skrzynią nie był zwyczajnym przejściem przez miasto, lecz również szukaniem i ukrywaniem się...

 • Pomysłowe zadania i niezła organizacja. Zdecydowanie najciekawsze było taszczenie skrzyni z amunicją, bo do wysiłku umysłowego dochodził jeszcze zaskakujący drobny element fizyczny... Do tego włączenie rekwizytów pomagało dodatkowo wczuć się w realia zabawy.